Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

چشم‌انداز معنا بر این انگاره استوار است که در آینده، شرکتی خواهد بود: پیشرو و اسوه در سرمایه‌گذاری، شتابدهی و حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوآور؛ امیدبخش برای نخبگان ایرانی؛ کارآمد از نظر فنی و اقتصادی؛ مشارکت‌گرا و خوشنام در زیست‌بوم کارآفرینی کشور و جذّاب برای نخبگان.

تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، خیابان ۲۹، پلاک ۱۲ ۰۲۱-۸۸۶۵۴۶۱۷ | ۰۲۱-۸۸۶۵۴۶۱۸ info@manavc.ir
معنا، معدن، نوآوری، اندیشه

مجموعه‌ی معنا، در سال ۱۳۹۹ و به‌عنوان بازوی اجرائی و سرمایه‌گذاری موسسه دانش‌بنیان برکت در حوزه‌ی تخصصی معدن، تشکیل شد. راهبرد اصلی مجموعه‌ی معنا، به‌کارگیری فناوری‌های نوین و سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها با هدف افزاش بهره‌وری در صنایع معدنی است.

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹ که فرمودند: ما در بخش معدن بسیار عقب هستیم و یکی از بخش‌هایی که حتما نیاز است به آن توجه شود، بخش معدن است. و با توجه به رسالت همگانی ما در راستای پیشبرد اهداف انقلاب و توسعه‌ی حداکثری میهن عزیزمان، تلاش ما بر این است تا با شناسایی و به‌کارگیری بهترین روش‌ها در حوزه‌ی معدنی، گامی موثر در این راستا برداریم.


یکی از اهداف مجموعه‌ی معنا، سرمایه گذاری و جهت دادن حمایت ها به سمت ایجاد زیرساخت ها و تکمیل زیست بوم دانش بنیان و ایجاد کسب و کارهای جدید مبتنی بر الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت است. برای رسیدن به این هدف، مجموعه‌ی معنا با سرمایه‌گذاری در کل چرخه‌ی فرآیند‌های معدنی و نیز تمرکز بر اکتشاف و استخراج هوشمند و توسعه‌ی داشن فنی در هر بخش از چرخه‌ی فرآیند‌ معدنی در این راستا در حال تلاش است.


در کنار تلاش‌های معنا در چرخه‌‌ی فرآیند معدنی، یکی دیگر از اهداف معنا زمینه سازی برای تبدیل ایده‌ها به محصول و راه اندازی کسب و کارهای دانش بنیان از طریق تمرکز بر حمایت های غیرمالی برای افراد و تیم های کارآفرین و فعال در این عرصه است. حمایت‌های غیرمالی‌ای که توسط مجموعه‌ی معنا انجام می‌شود، از جنس مشاوره، مربی گری و ایجاد زمینه های کسب و کارهای دانش بنیان است.


تلاش‌های معنا در این زمینه با دیدگاه اقتصادی، برای پرداختن به جنبه‌هایی از فرآیند‌های معدنی خواهد بود که تا به این‌جا کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. استفاده‌ی حداکثری از توانایی بالقوه و بالفعل نخبگان در این راستا، یکی از موثرترین استراتژی‌های معنا در راستای رسیدن به این هدف خواهد بود.


همچنین معنا می‌تواند با ایجاد شبکه‌ی گسترده از فعالان حوزه‌ی معدنی و فراهم کردن زمینه ارتباط موثر فعالان با تمرکز بر توسعه ی زیرساخت های اطالعاتی و شبکه های تخصصی، در کنار تلاش برای حفظ و مدیریت این شبکه، با استفاده از پتانسیل این شبکه، در مسائل به‌روز کشور که کمتر مورد توجه بوده‌اند ورود نموده و با توانایی دانشی و فنی‌ای که در گستره‌ی فعالیت‌های خود دارد، برای رفع موانع و حل مشکلات اقدام کند. با ایجاد این شبکه، معنا توانایی این را دارد تا در حلقه‌ی تجاری‌سازی ایده‌ها و فعالیت‌ها، با توجه به توانمند‌ی‌هایی که دارد، به رفع موانع و تسریع فرایند تجاری‌سازی کمک بسزایی کند.


این مهم بدون توجه به نیاز‌های ضروری و کمتر مورد توجه قرارگرفته و توجه به پتانسیل و توان نخبگانی داخلی و نیز، جسارت در سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف فرآیند‌های معدنی محقق نمی‌شود.