Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

چشم‌انداز معنا بر این انگاره استوار است که در آینده، شرکتی خواهد بود: پیشرو و اسوه در سرمایه‌گذاری، شتابدهی و حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوآور؛ امیدبخش برای نخبگان ایرانی؛ کارآمد از نظر فنی و اقتصادی؛ مشارکت‌گرا و خوشنام در زیست‌بوم کارآفرینی کشور و جذّاب برای نخبگان.

تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، خیابان ۲۹، پلاک ۱۲ ۰۲۱-۸۸۶۵۴۶۱۷ | ۰۲۱-۸۸۶۵۴۶۱۸ info@manavc.ir

گرمازریاب (استحصال فلزات گران‌بها)

این طرح برای فعالیت در حوزه بازیافت فلزات گرانبها از بردهای الکترونیکی و کاتالیست‌های خودرو و پتروشیمی می‌باشد. به طور کلی این کار شامل تأمین ضایعات پرعیار و با قیمت مناسب، فرآوری (تغلیظ)، استحصال فلزات گرانبها و فروش آن‌ها می‌باشد.

سرانه تولید زباله‌های الکترونیکی در سال ۲۰۱۴ حدود ۸/۵ کیلوگرم بود. این گزارش نشان می‌دهد سهم کشورهای با درآمد بالا از تولید زباله‌های الکترونیکی حدود چهار درصد معادل ۷/۱ میلیون تن است که معمولا سوزانده یا دفن می‌شوند. در مجموع تنها ۲۰ درصد زباله‌های الکترونیکی تولید شده، بازیافت شده و حدود ۳۵.۸ میلیون تن آن به همان شکل رها می‌شوند. از این میزان، ۳۴.۱ میلیون تن سرنوشت نامعلومی دارند. سهم آسیا از تولید زباله‌های الکترونیکی در سال ۲۰۱۶ حدود ۴۱ درصد معادل ۲/۱۸ میلیون تن و به دنبال آن اروپا ۱۲.۳ میلیون تن، آمریکا ۳/۱۱ میلیون تن، آفریقا ۲.۲ میلیون تن و اقیانوسیه ۰.۷ میلیون تن بوده است.

سهم هر ایرانی از تولید زباله های الکترونیک حدود ۶/۷ کیلوگرم است. به عبارتی ساکنان ایران معادل ۵/۱ کیلو بیش از سرانه جهانی زباله تولید می‌کنند.

طرح «بازیافت عناصر گرانبها» از زباله‌های مدرن مانند زباله‌های الکترونیکی به اصطلاح قالکاری نامیده می‌شود. چالش اصلی در این صنعت بازدهی است. روش سوزاندن زباله‌ها و استخراج عناصر از خاکستر آن روشی کم‌ بازده است. روش‌های جدید شامل حل‌کردن زباله‌ها در فلز مذاب در کوره‌های آیزا و سپس الکترولیز محلول در شرایط مختلف است که تا ۸۰% فلزات گرانبها را استخراج می‌کند.

شرکت معنا تلاش دارد در این طرح با استفاده از فناوری ISASMELTING و نیز الکترولیز محلول در شرایط مختلف به بالاترین بازده در استحصال فلزات گرانبها دست یابد.

آدرس سایت

سایت ندارد

زمینه فعالیت

استحصال فلزات گرانبها

وضعیت

در حال فعالیت 

تمامی حقوق این وبسایت متعلق به شرکت معنا معدن.نوآوری.اندیشه می‌باشد و استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع و لینک مستقیم به آن مطلب مجاز است. طراحی شرکت اسپراک | SPROC.IO