Quick contact info

Introducing a truly professional WordPress theme built to last! We developed Wilmër for all construction & architecture sites.

icon_widget_image Monday-Friday: 9am to 5pm; Satuday: 10ap to 2pm icon_widget_image 7300-7398 Colonial Rd, Brooklyn, NY 11209, USA icon_widget_image + (123) 1234-567-8900 + (123) 1234-567-8901 icon_widget_image wilmer@qodeinteractive.com wilmer2@qodeinteractive.com

چشم‌انداز معنا بر این انگاره استوار است که در آینده، شرکتی خواهد بود: پیشرو و اسوه در سرمایه‌گذاری، شتابدهی و حمایت از کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و نوآور؛ امیدبخش برای نخبگان ایرانی؛ کارآمد از نظر فنی و اقتصادی؛ مشارکت‌گرا و خوشنام در زیست‌بوم کارآفرینی کشور و جذّاب برای نخبگان.

تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، خیابان ۲۹، پلاک ۱۲ ۰۲۱-۸۸۶۵۴۶۱۷ | ۰۲۱-۸۸۶۵۴۶۱۸ info@manavc.ir
021-88770077 info@manavc.ir Mon - Sat 8:00 - 17:30, Sunday - CLOSED

۱۱۲۶ میلیون تن ذخایر معدنی در سیستان و بلوچستان کشف شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، داوود شهرکی در نشست شورای معادن سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ذخیره کلی مواد معدنی کشف شده در استان تاکنون بالغ بر یک هزار و ۱۲۶ میلیون تن بوده که از این میزان ۷۶۳ میلیون تن در حال بهره‌برداری و ۳۶۳ میلیون تن نیز شناسایی شده که آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران است. طرح‌های اکتشافی سیستان و بلوچستان ۱۷۴ مورد و حجم سرمایه‌گذاری پیشنهادی ۶,۰۹۹ میلیارد ریال و ظرفیت اشتغال ۵۲۲ نفر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان افزود: طرح تکمیل نقشه‌های زمین شناسی، طرح تکمیل داده‌های پایه ژئوفیزیک هوایی با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان، طرح شناسایی و پیجویی پهنه‌های اکتشافی با اعتباری بالغ بر ۲.۱۶ میلیارد تومان، طرح اکتشافی عمومی- تفضیلی با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان، طرح بازرسی و ارزیابی وضعیت ایمنی معادن، طرح احیا و فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ۱۱ واحد معدنی با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۸۳ نفر، طرح‌های صنایع معدنی در دست اجرا با اعتباری بالغ بر سه هزارو ۴۱۱ میلیارد تومان، طرح‌های مصوب و در دست مطالعه زیرساخت معادن مجموعاً به طول ۴۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۶۴ میلیارد تومان و تفاهم‌نامه‌های سازمان با شرکت‌های دولتی و خصوصی از طرح‌های مهم اکتشافی معدنی در دست اجرا سال جاری است.

مردم اثرگذاری معدن در اقتصاد خانوار را باید احساس کنند

احمدعلی موهبتی نیز در این نشست اظهار داشت: مزیت مهم استان در مجموعه وزارت صمت نهفته است زیرا ترانزیت، تجارت و معدن سه مزیت مهم استان در این حوزه است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته می‌توانیم سال آینده خوبی رقم زده و برنامه‌ریزی برای ورود به برنامه هفتم را از هم‌اکنون شروع کرده و اثرگذاری کار را به نحو شایسته انجام دهیم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: آنچه تاکنون به منصه ظهور رسیده در حوزه مطالعات و ردیف‌های مختلفی که برای آن هزینه شده در حوزه تکمیل مطالعات چه در بحث‌های اکتشاف معادن و چه سایر موارد و نوع نگاهی که در کشور نسبت به سیستان و بلوچستان بوده باید از این مزیت خوب استفاده کنیم.

وی بیان کرد: ارتباط خوبی که میان بخش خصوصی و دولتی در حوزه معادن وجود دارد موجب خرسندی و قدردانی است و این همدلی باید منتج به نتیجه شود. زمانی در حوزه دستورهای این نشست وظیفه خودمان را انجام داده‌ایم که در معادن سیستان و بلوچستان تکاپو و رونق به وجود بیاید.

موهبتی تصریح کرد: نشست‌های حوزه معدن باید منظم باشد و همچنین جلسات با مسؤولان کشوری در رده‌های مختلف اثرگذاری لازم برای جذب سرمایه‌گذار به منظور گرفتن اختیاراتی که در کشور می‌تواند واگذار به سیستان و بلوچستان شود بسیار حائز اهمیت است. در حوزه معادن بخش دولتی وظایف خود را به خوبی انجام دهد و باید بخش خصوصی را حمایت کنیم تا در جایگاه بخش خصوصی کشور اثرات خوبی داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه باید از ظرفیت مطلوب افغانستان و پاکستان بیشتر بهره برد، خاطرنشان‌کرد: اگر یک ماشین در یک نقطه از مرز توقف دارد برای ما زنگ خطر زده می‌شود. مرز ریمدان در همین ماه هم توافق شده که راه اندازه‌ی شود و امیدواریم که بتوانیم سه تا چهار نقطه مرزی دیگر را نیز راه بیندازیم.

وی ادامه داد: مرز رسمی پیشین مصوب است همچنین با توافق دو کشور مرز کوهک را نیز در کارگروه مرزهای رسمی کشور مصوب کردیم. انتظار داریم که اتاق معدن سیستان و بلوچستان با افغانستان ارتباط خوبی برقرار و در معادن این کشور مشارکت خوبی ایجاد کند زیرا این مهم رونق جاده، ترانزیت و بندر را فعال می‌کند.

نظر دادن